Saç Şekillendirici & Fön

Bayanlar için saçların şekli, rengi ve kesimi güzellik kavramını etkileyen önemli bir unsurdur.
Dağınık, temiz olmayan saçlar ile bakımı yapılmış, şekillendirilmiş saçlarla dışarıya karşı verilen imaj çok farklıdır.
Bu fark aslında ilk önce kişinin kendisine yansır. Kişi ne kadar bakımlı, ne kadar düzenli ve temiz bir görünüme sahip ise, kendine olan güveni bir o kadar fazladır.
Bayanların evden çıkmadan önce güzelleştirmek adına en çok uğraştıkları yer saçlarıdır. Hatta acil olarak evden çıkılsa dahi en azından saçlar taranarak düzeltilir ve şekil alması sağlanır.
Özel günlerde bu durum çok daha farklıdır. Kuaförde saatlerce zaman harcayarak saç kesimi, saç boyası, fön gibi işlemler daha bir özen gösterilerek yaptırılır.
Yani şu ki, bayanlar için güzelliği ön plana çıkarmak, saçların şekillendirilmesinden geçer.
Saçların kesimi ne kadar güzel olursa olsun, saçın modelini ortaya çıkaran şekillendirme işidir ve bayanların ayna karşısına geçip en çok zaman ve efor harcadığı eylemdir.
Saça şekil verme konusunda bazı bayanların eli daha yatkın ve pratik olsa da, bazı bayanlar için bu işlem son derece meşakkatli ve zaman isteyen bir sorundur.
Günümüzde o kadar çok saçlara değişik verilebilen saç şekillendiriciler vardır ki, kuaföre gitmeden ve extra uğraş istemeden kolayca yapmak mümkündür.
Sabah erken işe gitmek yada acilen evden dışarı çıkmak zorunda kalınsa bile, saç şekillendiriciler ile 5 dakika içinde saçlar yapılıp hazır olunabiliyor. Kendi evinizde, kendi emeğinizle kısa zamanda saçlarınıza fön çekilmiş havasını vermek, saç şekillendiricilerle işte bu kadar kolay.

Saç şekillendirici aletler nelerdir ?
Günümüzde bir çok saç şekillendirici aletler ve makineler vardır. Becerisi olanlar için, bu aletlerle, kuaföre gitmeden saçta bir çok şekil ortaya çıkarabilmek mümkün hale getirilmiştir.
Saç düzleştirici, saç bukle maşası, saç örgü makinesi, saç düzleştirici tarak, fön makinesi, saç maşası gibi gibi bir çok şekillendiriciler piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir.
Farklı model, farklı şekillerde de olsa saç şekillendiricilerin amaçları aynıdır. Kendi evinizde ve kısa zamanda saçlarınıza en güzel şekli verebilmek amaçlı üretilmişlerdir.
Kullanımları oldukça pratik ve kolaydır. Beğendiğiniz bir saç stilini ortaya çıkarmak için kuaför olmayı yada kuaföre gitmeyi gerektirmeden, saç şekillendirici aletinizin maharetiyle stil oluşturabilirsiniz.

Saç şekillendirici alırken nelere dikkat etmeliyiz ?
Saç şekillendiriciler genelleikle elektrikle çalıştığı için belirli standartları olan, belirli bilindik markaların ürünlerini seçmek, ürünün kalitesi ve kullanımında sorun yaşamamak için dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.
Ürünü seçerken daha önce o ürünü kullanmış birinden, ürün hakkında bilgi ve referans alabilirsiniz.
Saçınıza vermek istediğiniz şekle göre bir saç şekilllendiriciyi seçmelisiniz.
Düz saç yapısına sahip olan bir bayanın, saçlarına vermek istediği şekil genellikle bukle ve dalga olacağı için, seçeceği saç şekillendirici ya bukle maşası, ya dasaç maşası olacaktır.
Saç maşası almaya karar verdikten sonra önümüze birçok modelde olan saç maşası çıkacaktır. Saç maşası seçiminde önemli olan saçın yapısı ve sıklığına uygun maşa seçimi yapmaktır.
Yeterli ısı derecesine sahip olmayan yada gereğinden fazla ısıtan bir maşadan ya yeterli performans alamayacak yada gereksiz ısı fazlalığı saçınıza zarar verecektir.
Yine çeşitli kalınlıklarda olan saç maşalarından, istediğiniz dalga boyunu elde edebileceğiniz bir maşa seçimi memnuniyetinizi arttıracaktır.

Saç düzleştirici çeşitleri ve seçiminde dikkat edilecek hususlar nelerdir ?
Saç düzleştiricileri ; ısı ayarları, plaka malzemesi ve plaka genişliği olarak çeşitlendirilirler. Metal, tefşlon, seramik plakalı saç düzleştiricileri arasından bütçeye ve ihtiyaca göre uyanı seçmek mümkündür.
Fakat saçı daha az yıprattığı ve ısı yayılımını daha dengeli yaptığı bilinen seramik plakalı saç düzleştiricileri daha çok tercih edilmektedir.
Hangi tür olursa olsun, saç düzleştirici alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ısı ayarının değiştirebilir olmasıdır.
İnce telli ve seyrek saç tipleri için daha az ısı gerekirken, kalın telli ve sık saçlar için ısı derecesinin biraz daha yüksek olması gerekmektedir.
Saç tipine uygun düzleştirici seçmeniz, daha tatmin edici ve daha etkili sonuç almanız için önemli bir etkendir.
Ayrıca alacağınız saç düzleştiricinin plaka genişliği yine saç tipine uygun olmalıdır.
Saç düzleştiricisini düzleştirmenin dışında saçta kıvrım oluşturmak ve dalga vermek için kullanacaksanız, kenarları keskin hatlı olmayanyuvarlatılmış hatlara sahip olan düzleştiriciyi seçmeniz gerekmektedir.
Yuvarlak hatlı düzleştiriciler, saçların kırılma ve kopma riskini ortadan kaldıracaktır.

Saç şekillendiricilerden olan saç örgü makinesi hakkında biligi !
Devamlı işlem gören saç bir süre sonra yıpranır. Bir süre dinlendirmek ve bu arada bakımını yapmak için belli bir sürenin geçmesi gereklidir. İşte bu sürede bayanları bakımsız bırakmayacak ve saça ısı işlemi uygulamadan şekil verecek başka bir saç şekillendirici karşımıza çıkmaktadır.
Saç örgü makinesi, bu zaman zarfında saça şekil vermek adına yardımcı olacaktır. Saç örgüsüyle bir çok saç modeli oluşturabilirsiniz.
Örgülü saçlardan çeşitli topuzlar ve başınıza taç şekli vererek çok güzel saç modelleri çıkarmak mümkündür.
Hatta örgüler arasına serpiştireceğiniz çeşitli şekillerdeki saç aksesuarları ile saç şeklinizi bir o kadar cazip hale getirebilirsiniz.
Okula giden kız çocuğunuz varsa ve örgülü saçı ve modellerini seviyor ve çocuğunuza çok yakıştırıyorsanız, pratik kullanımlı saç örgü makinesini kullanabilirsiniz.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.