traş makineleri

Erkeklerin temiz ve bakımlı görünmek adına yaptığı saç, sakal, bıyık kesimi veya kısaltma işlemlerini, düzenli olarak yapmak ve zaman ayırmak gerekli olduğundan, bu bakımı kolaylaştıran malzeme ler ve makineler bulunmaktadır.
Erkekler için kişisel bakım ve temizlik denildiğinde ilk akla gelen işlem traş olmaktır.
Sağlık ve görünüm açısından önemli olan bu işlem, kişiye kendini iyi hissettirmenin yanında, sosyal ilişkilerde kişiler üzerinde bırakılan intibayı da etkilemektedir.
Dışarıya karşı temiz ve iyi bir görünüm sergilemek, kişinin toplum içindeki yerini belirlemesinde önemli bir rol oynar.
Girilen ortamda önemsenmek ve değer görmek ise kişiyi ruhsal açıdan rahatır ve bir o kadar özgüvenli davranış sergilemesine yardımcı olur.
Kişisel bakım ve temizliğine önem veren beyler için, günlük yada haftalık olarak yapılan bu bakım ve traş problemini kısa zamanda çözmeyi sağlayan traş makineleri mevcuttur.
Piyasada sakal- bıyık traşı yapan makinelerin dışında, kullanım alanı genişletilerek, saç, sakal, bıyık, ense ve favori düzeltme işlemini tek başına yapabilen traş makineleri de piyasadaki yerini almıştır.
Vücutta temizlik ve görüntüyü bozan bütün tüylerden kurtulmaya yardımcı olarak, bazı traş makinelerine, burun, kulak ve yanaklarda çıkan tüyleri yokedebilen çeşitli başlıklar geliştirilmiştir.
Saç, sakal, bıyık traşının yanında tüm vücutta, hatta hassas bölgede dahi kullanılabilen erkek bakım kiti adı altında beylere özel kişisel bakım ve traş makineleri bulunmaktadır.
Mesleği icabı hergün traş olma zorunluluğu olan veya günlük traşı alışkanlık haline getirmiş olan bakımlı beylerin, bu bakım için hergün bütçe ve zaman ayırması en büyük sorundur.
Traş olma işlemini günlük olarak yapan beyler, bu sebepten dolayı traş makinelerini daha çok tercih etmektedirler.
Tahriş olmayan cilt ve kesik olmayan bir yüz ile güne 1-0 önde başlamanın verdiği mutluluk, kişinin gün boyu iyi hissetmesine sebep olan iyi bir başlangıçtır.
Evden çıkıp berbere gitme, berberde sıra bekleme ve ücret ödeme sorunu olmadan, evde istenilen saatte traş olabilmenin verdiği rahatlık ile strese girmeden kolayca yapabilmek traş makineleriyle mümkündür.
Bir çok markanın geniş bir yelpazeye sahip traş makinesi modelleri bulunmaktadır.
Şarjlı, elektrikli, ıslak, kuru… gibi kullanılacak mekanı ve kişinin ihtiyacını karşılayabilecek yapıda olmasının dikkate alan üreticiler, her yeni gün ürünlerini geliştirerek kullanıcısına sunmaktadır.
Bazı traş makinelerine farklı başlıklar eklenip, farklı kesim yapabilme özelliği getirilerek, kişinin kullanımına uyacak değişik tercih seçenekleri çoğaltılmıştır.
Birden çok başlığı bulunan traş makinesini kullanırken tek yapmanız gereken, kullanılacak vücut bölgesini belirleyip uygun başlığı takmak olacaktır.
Traş makinesi almaya karar verdiğinizde, cilt tipinize, nerde ve nasıl kullanacığınıza karar verdikten sonra kendinize uygun traş makinesini seçmek, daha pürüzsüz, daha iyi ve daha tatmin edici sonuç almanızı sağlayacaktır.
Sık ve sert sakal yapısına sahip olan beylerin, ıslak kullanımı olan traş makinesini seçmesi daha doğru olacaktır.
Sakalları yumuşatacak traş ürünlerini kullanmak, ıslak kullanıma uygun traş makinesi ile sorun çıkarmayarak, traş esnası ve sonrasında rahatlık sağlayacaktır.
Şarjlı model olan traş makineleri, hareketi ve kullanılacak mekanı kısıtlamayan, kullanım kolaylığı olan traş makinelerdir.
Islak kullanıma uygun traş makineleri, elektrikli olarak duşta kullanılmayacağı için, ıslak olarak kullanılacak traş makinelerinin şarjlı olması daha avantajlı olacaktır.
Bazı şarjlı modellerde şarj bitiminde dolmasını beklemek gerekirken, bazı modellerde ise kablo bağlantısı yapıldığı an tekrar kullanıma hazır hale gelmektedir.
Pratik kullanımı ile zaman kaybettirmeyen ve traş olma alışkanlığını kolayca kazandıran traş makinelerinin, cillte sorun yarattığı söylense de, ilk bir kaç kullanımdan sonra bu sorun ortadan kalkmaktadır.
Jiletten sonra traş makinesine geçilmesinin ciltte oluşturduğu şok için, cildin alışmasına zaman tanımak sorunları ortadan kaldıracaktır.
Yumuşak ve çok sık olmayan sakal yapısına sahip olanların bu alışma süreci daha kolaydır veya hiç sıkıntı yaşanmamaktadır.
Sert ve gür sakal yapısına sahip olanlar ise traş öncesi, esnası yada sonrası kullanılan nemlendiriciler, solüsyonlar ve losyonlar sayesinde geçiş dönemini rahatça atlatabilirler.
Traş öncesi ılık su ile yüzü yıkamak veya ılık su ile ıslatılmış havluyla yüze kompres yapmakta faydalıdır.
Klasik traş bıçaklarından sonra, traş makinesinin verdiği kullanım rahatlığı ve kesiklerin olmaması size farklı bir traş deneyimi sunacaktır.
Farklı tarak ve başlık seçeneği ve farklı kullanımlarda olan birçok marka ve modeli bulunan , saç, sakal, bıyık, ense, favori, burun, yanak, kulak tüylerini kesme ve düzeltme işlemi yapabilen traş makinelerini kalitelial.com adresinde bulabilirsiniz.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.